خدمت به دانش آموزان عشایری و مناطق محروم مدال افتخاری است که آموزش و پرورش به آن می بالد


 

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک مدیران کل آموزش و پرورش و معاونین آموزش ابتدایی استان ها؛

 

خدمت به دانش آموزان عشایری و مناطق محروم مدال افتخاری است که آموزش و پرورش به آن می بالد

 


http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/581/1741573/22.jpg

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت:خدمت به دانش آموزان عشایری و مناطق محروم مدال افتخاری است که آموزش و پرورش به آن می بالد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عصر امروز رضوان حکیم زاده در گردهمایی مشترک مدیران کل آموزش و پرورش و معاونین آموزش ابتدایی استان ها که با حضور وزیر آموزش و پرورش که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تبریک ولادت حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام، اظهار کرد: دغدغه ما این است که در دوران کرونایی بتوانیم همه دانش آموزان را پوشش تحصیلی دهیم.

وی افزود: هرچند کار ما مدالی نیست اما هیچ مدالی برتر از خدمت به دانش آموز ان عشایر نیست، هر چند طی مراسمی و در سالن های مجلل این مدال را به ما نمی دهند اما خدمت به دانش آموزان عشایر، پیش دبستانی و ابتدایی مناطق محروم مدال افتخاری است که آموزش و پرورش به آن می بالد.

حکیم زاده با اشاره به اقدامات معاونت ابتدایی در دوران کرونا، افزود: در قالب طرح جهاد آموزشی؛ توزیع بیش از۳۰۰۰درسنامه در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان، خرید تلویزیون برای برخی خانواده های دانش آموزان بی بضاعت در قالب طرح کمک های مومنانه، تماس تلفنی برای رفع مشکلات درسی، حضور خودجوش و داوطلبانه معلمان در کلاس های درس و ... از جمله فعالیت های این معاونت در دوران تعطیلات کرونایی اخیر است.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش تمام تلاش خود را برای پوشش تحصیلی حداکثری دانش آموزان در دوران کرونا به کار بست.

در ابتدای این نشست تخصصی، تعدادی از مدیران کل و همچنین معاونان آموزش ابتدایی استان ها با ارائه گزارش از اقدامات انجام شده، مطالبات و پیشنهاداتی را نیز ارائه دادند.

تشریح عملکرد شبکه شاد در مناطق مختلف کشور، ارائه گزارش از فعالیت های آموزشی در فضای مجازی و به طورکلی اقدامات انجام شده در دوران تعطیلات کرونایی، ارائه گزارش از نحوه و میزان فعالیت های راهبران آموزشی،  توسعه شبکه شاد، ایجاد ظرفیت های جدید آموزشی در فضای مجازی، توجه به مشکلات راهبران آموزشی، توجه بیش از پیش به دوره ابتدایی،  استفاده صحیح از فناوری های نوین و تولید محتوای الکترونیکی، درخواست تشکیل شورای فراسازمانی سند تحول بنیادین، از موضوعاتی بود که معاونان آموزش ابتدایی در این نشست ارائه کردند.

مدیران کل آموزش و پرورش استان ها نیز در این نشست با ارائه گزارشی از عملکرد خود در ایام کرونایی به ارائه راهکارهایی پرداختد.

تقلیل اساسی در حوزه محتوای آموزشی دوره ابتدایی، دقت بیشتر در جذب آموزگاران، استفاده از شاد به عنوان بستری مناسب برای آموزش معلمان، تقویت راهبران آموزشی، تلاش برای ماندگاری نیروهای برجسته، تاکید بر مهارت آموزی در بستری عملیاتی، و ... از جمله نکات ارائه شده از سوی مدیران کل آموزش و پرورش بودتصویر : https://rozup.ir/view/3450110/_2021-12-24T10-33-10.297nnn.png

لطفا به قوانین نشر محتوا در فضای مجازی احترام گذاشته و از انتشار مجدد این فایل ها خودداری کنید.

دانلود : 390
پنجشنبه 12 تير 1399 ساعت : 0:0

396
مطلب
+ 1
افراد آنلاین
+202
بازدید امروز
1,397
بازدید دیروز
202
بازدید ماه
2,333,577
بازدید کل
پنجشنبه 11 خرداد 1402
تقویم روز