صفحه اصلی   آخرین اخبار   اخبار عمومی   ثبت سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان از ۹ اردیبهشت آغاز خواهد شد

ثبت سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان از ۹ اردیبهشت آغاز خواهد شد


معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از آغاز ثبت سفارش کتب درسی خبر داد و گفت امکان ثبت سفارش کتاب‌های درسی برای سال تحصیلی آینده ویژه دانش‌آموزان میان پایه یعنی دوم تا ششم ابتدایی، هشتم، نهم و یازدهم و دوازدهم از تاریخ 9 اردیبهشت از طریق سامانه irtextbook.ir آغاز می‌شود و تا 26 خرداد ادامه دارد.

محمد علوی‌تبار معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره ثبت سفارش کتاب‌های درسی اظهار کرد: امکان ثبت سفارش کتاب‌های درسی برای سال تحصیلی آینده ویژه دانش‌آموزان میان پایه یعنی دوم تا ششم ابتدایی، هشتم، نهم و یازدهم و دوازدهم از تاریخ 9 اردیبهشت از طریق سامانه irtextbook.ir آغاز می‌شود و تا 26 خرداد ادامه دارد.

وی افزود: دانش‌آموزان سایر پایه‌های تحصیلی یعنی پایه‌های ورودی از 5 تیر ماه برای ثبت سفارش کتاب درسی اقدام کنند و تا 18 شهریور برای ثبت سفارش فرصت دارند.

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: والدینی که از طریق پنجره my.gov.ir مراجعه می‌کنند پس از احراز هویت و انتخاب وزارت آموزش و پرورش می‌توانند برای ثبت سفارش کتاب‌های درسی اقدام کنند.

علوی‌تبار تاکید کرد: هزینه کتاب‌‌های درسی در سامانه تعیین شده و به صورت اینترنتی واریز خواهد شد، همچنین کتاب‌‌های درسی به صورت میانگین نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش قیمت داشته است و این هزینه برای دانش‌آموزان مناطق محروم نیم‌بها و در برخی مناطق رایگان است.

وی بیان کرد: 90 میلیون جلد کتاب درسی از 153 میلیون جلد کتاب چاپ شده است، همچنین 70 درصد کاغذ مورد استفاده ایرانی و 30 درصد خارجی است.

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی درباره حداکثر افزایش قیمت کتاب‌های درسی عنوان کرد: حداکثر افزایش قیمت در دوره ابتدایی 16 هزار تومان، متوسطه اول 31 هزار تومان و متوسطه دوم به جز فنی و حرفه‌ای 32 هزار تومان است و نسبت به سال گذشته هر کتاب 2 هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

علوی‌تبار افزود: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و بودجه مصوب برای کتاب‌های درسی، پیش‌بینی افزایش 85 درصد قیمت را داشتیم اما در راستای تاکید ریاست جمهوری میانگین افزایش قیمت به 30 درصد رسید.

وی متذکر شد اسامی دانش‌آموزان پایه‌های ورودی حتما باید در سامانه سیدا ثبت شده باشند تا امکان ثبت سفارش کتاب‌های درسی وجود داشته باشد.
لطفا به قوانین نشر محتوا در فضای مجازی احترام گذاشته و از انتشار مجدد این فایل ها خودداری کنید.

بازدید : 314
شنبه 09 اردیبهشت 1402 ساعت : 20:39 ب.ظ

نظرات

کد امنیتی رفرش

407
مطلب
+ 14
افراد آنلاین
+2,863
بازدید امروز
3,484
بازدید دیروز
109,555
بازدید ماه
3,204,881
بازدید کل
یکشنبه 06 خرداد 1403
تقویم روز