حقوق هیچ معلمی با تأخیر پرداخت نمی‌شود


وزیر آموزش و پرورش گفت: همه معلمان آموزش و پرورش حقوقشان را سر ماه مانند تمامی کارکنان دولت دریافت می‌کنند.

 آقای محسن حاجی میرزایی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان سوال آقای محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس، ضمن تشکر از هیأت رئیسه مجلس گفت: وظیفه خودم می‌دانم که در محضر نمایندگان مراتب قدرشناسی و سپاس جامعه فرهنگیان را تقدیم رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی کنم که بیشترین حساسیت را نسبت به نهاد تعلیم و تربیت دارند و همواره راهگشای راه پر فراز و نشیب آموزش و پرورش بودند و از نمایندگان مجلس هم تشکر می‌کنم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا در پرداخت حق‌الزحمه معلمان رسمی و پیمانی و بازنشسته تأخیر شده است، مطرح کرد: ما دو نوع معلم در سراسر کشور داریم؛ معلمین که حقوق از ما دریافت می‌کنند و معلمینی که علاوه بر حقوق موظفشان از ما بابت کار اضافه‌ای که انجام می‌دهند اضافه کار دریافت می‌کنند. با اطمینان خدمت نمایندگان می‌گویم حقوق هیچ معلمی در سراسر کشور با تأخیر پرداخت نمی‌شود و همه معلمان آموزش و پرورش حقوقشان را سر ماه مانند تمامی کارکنان دولت دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: آن میزانی که با تأخیر مواجه می‌شود اضافه کار معلمان رسمی، معلمان بازنشسته و معلمانی که بابت ساعت مورد نیازی که ما به خدمات آن‌ها نیاز داریم، داده می‌شود. در عرف سازمان برنامه و بودجه و مقررات اداری کشور این حقوق تلقی نمی‌شود و اضافه کار محسوب می‌شود البته در شرایط سخت اقتصادی آن‌ها نیاز دارند که اضافه کار خود را به موقع دریافت کنند.

آقای حاجی میرزایی تأکید کرد: مشکل اینجاست که این پرداختی‌ها حقوق محسوب نمی‌شود و بخش دیگر آن به دلیل محدودیت منابع که در کشور وجود دارد و ما همواره متقاضی این مبلغ بودیم و سازمان آن را به پس از پرداخت حقوق کارکنان رسمی موکول کرده است.

وی با بیان اینکه ۹۵ درصد از پولی که هر ماهه پرداخت می‌کنیم بابت حقوق بدون یک روز تأخیر انجام می‌شود آنچه که با تأخیر همراه است ۵ درصد از میزانی حقوقی است که بابت اضافه کارپرداخت می‌شود، مطرح کرد: در سال تحصیلی گذشته و سالی که در آن هستیم عملکرد آموزش و پرورش در این موضوع از ۶ سال گذشته بهتر بوده است یعنی هیچ زمانی این اضافه کار ماهانه پرداخت نشده و همیشه با تأخیر پرداخت شده است و ما تأخیر را به کمترین میزان رسانده‌ایم و در پایان سال ۹۸ آن را تسویه کرده‌ایم.


وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۶۴ درصد حقوق معلمان را در سال ۹۹-۹۸ افزایش داده‌ایم و این موضوع در ۶ سال گذشته بی‌سابقه بوده است، تأکید کرد: اگر حقوق فرهنگیان افزایش پیدا کند شرایط کار آن‌ها بهتر می‌شود البته نه اینکه حقوق فرهنگیان امروز خیلی زیاد است، اما ما کسری‌هایی را که در سال‌های گذشته بوده است جبران کردیم و فاصله و تفاوت حقوق فرهنگیان با دیگر کارکنان دولت را کم کرده‌ایم.

منبع:خبرگزاری صدا و سیماتصویر : https://rozup.ir/view/3450110/_2021-12-24T10-33-10.297nnn.png

لطفا به قوانین نشر محتوا در فضای مجازی احترام گذاشته و از انتشار مجدد این فایل ها خودداری کنید.

دانلود : 257
سه شنبه 02 دي 1399 ساعت : 13:14

391
مطلب
+ 3
افراد آنلاین
+767
بازدید امروز
1,219
بازدید دیروز
20,170
بازدید ماه
2,229,856
بازدید کل
دوشنبه 29 اسفند 1401
تقویم روز