صفحه اصلی   اخبار عمومی   افزایش اعتبارات تأمین سامانه گرمایشی و سرمایشی مدارس

افزایش اعتبارات تأمین سامانه گرمایشی و سرمایشی مدارس


 نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا سازوکاری را برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام مدارس خیر ساز به تصویب رساندند.

 ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه کل کشور در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی نوبت اول امروز(دوشنبه اول آبان ماه) قوه مقننه قرار دارد.

بهارستان‌نشینان در جریان رسیدگی به جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه کل کشور با تصویب بند پ ماده 92 لایحه مذکور با اکثریت آرا موافقت کردند.

بر اساس این مصوبه سازمان مکلف است نسبت به تنظیم و اجرای سیاست‌های حمایتی از خیرین مدرسه‌ساز و منظور نمودن معادل کمک‌های تحقق یافته آنان جهت تکمیل طرح (پروژه)های نیمه تمام خیرین در بودجه سنواتی اقدام نماید، منوط به اینکه تعیین ساختگاه با مجوز آموزش و پرورش و مبتنی بر اسناد آمایش سرزمین صورت گیرد.

*افزایش اعتبارات تأمین و استانداردسازی سامانه گرمایشی و سرمایشی مدارس

همچنین وکلای ملت در این نشست و در جریان رسیدگی به لایحه برنامه هفتم توسعه کل کشور، با تصویب بند الحاقی 3 ماده 92 این لایحه با اکثریت آرا موافقت کردند.

بر اساس «بند الحاقی 3- با هدف تأمین و استانداردسازی سامانه‌های سرمایشی و گرمایشی و کمک به تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی مدارس و هنرستان‌های کشور با اولویت مناطق محروم، عبارت «بیست درصد (20%)» در بند «ب» ماده (65) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) به«چهل درصد (40%)» اصلاح می‌گردد.»

بنابراین گزارش، صدر و بند ب ماده 65 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) به شرح زیر است:

«ماده 65- دولت مکلف است تا پایان تکالیف تعیین شده ذیل علاوه بر دریافت نرخ گاز، به ازای مصرف هر متر مکعب گاز طبیعی ده درصد (10 ٪) بهای گاز مصرفی به استثنای خوراک پتروشیمی ها را به عنوان عوارض از مشترکان دریافت و به حساب خزانه داری کل کشور واریز کند.

ب- بیست درصد (20 ٪) از منابع مذکور به تأمین و استانداردسازی سامانه گرمایشی و سرمایشی مدارس با اولویت مدارس روستاها، تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی مدارس و هنرستان ها در قالب ردیف مشخص در قوانین بودجه سنواتی و با مبادله موافقتنامه با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اختصاص می‌یابد.

لازم به ذکر است که مصوبات نمایندگان در جلسه علین درباره لایحه برنامه هفتم تسعه برای تبدیل شدن به قانون نیاز به تایید شورای نگهبان و ابلاغ از سوی رئیس جمهور به دستگاه‌ های اجرایی دارد.

انتهای‌پیام/

منبع:تسنیم
لطفا به قوانین نشر محتوا در فضای مجازی احترام گذاشته و از انتشار مجدد این فایل ها خودداری کنید.

بازدید : 294
دوشنبه 01 آبان 1402 ساعت : 13:28 ب.ظ

نظرات

کد امنیتی رفرش
حسین
8 ماه پیش
سلام . مطلب عالی بود
پاسخ : سلام . ممنون از نظر خوب شما

407
مطلب
+ 18
افراد آنلاین
+1,806
بازدید امروز
4,178
بازدید دیروز
48,014
بازدید ماه
3,271,143
بازدید کل
پنجشنبه 24 خرداد 1403
تقویم روز